הר הביטוח – כל המידע

צילום האישה בהר הביטוח
Eran Hindy

Eran Hindy

הר הביטוח כל המידע

מערכת הר הביטוח הנה ממשק לאיתור ביטוח קיימים. המערכת הוקמה ע"י האגף מערכות מידע במשרד האוצר, מתוך מטרה ברורה של משרד האוצר להעניק לאזרחים אפשרות בצע איתור ביטוחים בקלות, בכך לאפשר לאנשי מקצוע – סוכני הביטוח, להמנע מיצירת כפל ביטוחי.

מה יוצג באתר הר הביטוח? אילו תוצאות יתקבלו בהר הביטוח?

אתר מציג את כל הביטוחים הקיימים לאדם לפי תעודת זהות. רבים, מתבלבלים, האתר אינו מציג קרנות פנסיה ו/או קופ"ג. (זה אתר הר הכסף). חשוב להשים לב, כי אתר הר הביטוח, לא משקף את כל הביטוחים כתא משפחתי אלא כאדם בודד, גם אם הפוליסה עצמה מבטחת את כל המשפחה. ולכן, על מנת לבצע סדר בביטוחים דרך שימוש באתר הר הביטוח – יש לבצע כניסה ואיתור ביטוחים בעבור כל נפש בנפרד.

כמו כן,

אתר הר הביטוח מאפשר לבצע איתור ביטוחים בעבור קרוב משפחה שנפטר.

הר הביטוח – התמונה כמעט מלאה

ממשק הר הביטוח, יודע לאתר את כל הביטוחים הקיימים, להציג בפנינו את התמונה הכמעט מלאה.

התוצאות המתקבלות באתר הביטוח יציגו בפנינו את תכניות הביטוח הקיימות עבורנו ובאיזה חברה.

למשל, ביטוחי חיים ואובדן כושר עבודה בחברת הראל. וכמה אנו משלמים על כיסוי זה – אבל, לא תוצג בהר הביטוח סכום הפיצוי עליו אנו מבוטחים.

למשל, יופיע ביטוח למקרה מוות –יופיע העלות שאנו משלמים – לא יופיע כמה נקבל במידה וחס וחלילה יקרה מקרה פטירה. על מנת לברר מהן סכומי הביטוח יש לפנות לכל חברה וחברה ולבקש מהן העתקי פוליסות או לחילופין, אתר הר הביטוח מאפשר מעבר בלינקים ישירות לחברת הביטוח ולהכנס לחשבון האישי שלכם בחברה.

 דבר נוסף חשוב שיש להשים לב, לא הכל כפל ביטוחי

פעמים רבות, התוצאות שהתקבלו בהר הביטוח  מראות כאילו ישנו כפל ביטוחי. בעיקר תחת תחומי ביטוח חיים. כאשר תוצאות האיתור בהר הביטוח מראות לכם שיש לכם כפל ביטוחי – אין מה לרוץ  ולבטל – לא תמיד מדובר בכפל ביטוח אמיתי. חשוב מאוד להוועץ עם איש מקצוע לפני כן.

זכרו, רכשתם ביטוח מאחר ואתם אנשים אחראיים שדואגים למשפחה, ובביטוח לרוב מגלים את הטעויות רק כאשר קורה מקרה הבטוח שדווקא ממנו רציתם להמנע – התייעצו עם הסוכן שלכם לפני ביטול.  (לעיתים הנזק יכול להיות בלתי הפיך )

בעיות נפוצות בכניסה לאתר הר הביטוח

ניתן לקרוא יותר על בעיות נפוצות בכניסה לאתר הר הביטוח בבלוג שלנו – לא מצליחים להכנס להר הביטוח. 

 בתמצות נציין, כי יש להשים לב

1.הזנתם תאריך הנפקה תעודת זהות ( ולא תאריך לידה )

  1. מלאתם את מספר הזהות המלא שלכם כולל ספרת הביקורת (9 ספרות )
  2. יש לוודא כי אישרת בסמן את תנאי השימוש

4 יש לוודא כי מלאתם נכון את ספרות האבטחה (שימו לב, בכל שגיאה, יש למלא מחדש את הספרות)

  1. הר הביטוח לילדים – לא מצליחים להכנס להר הביטוח לילדים – לילדים מתחת לגיל 16 או ילדים ללא תעודות זהות עדיין. על מנת להכנס להר הביטוח יש להזין בשדות תאריך הנפקה במקום ספרות – "נתון חסר".
  2. במידה ולא הצלחתם עדיין להכנס להר הביטוח – כנראה שתאריך ההנפקה שלכם אינו מעודכן או לא מוגדר כפעיל – ולשם כך, יש לבצע אקטיבציה של הכרטיס המגנטי בתעודה הזהות – במשרד הפנים.

לסיכום, 

אתר הר הביטוח, הופק ומתופעל על ידי משרד האוצר, וכאן שסביר שהוא בטוח לשימוש. מטרת משרד האוצר בהקמה אתר הר הביטוח הנו קבלת מידע מקיף אודות הביטוחים של האדם בעיקר לפני רכישתו ביטוח נוסף, ולהנגיש לאנשי המקצוע את המידע החשוב זה. 

מומלץ מאוד לכל אדם לבצע לפחות פעם בשנה איתור ביטוחים קיימים, דבר זה ישקף לכם את השינויים ויאפשר לכם ביחד עם סוכן הביטוח שלכם לבצע מעקב על תיק הביטוח שלכם. 

שתפו את הפוסט הזה

תכנון לגיל הפרישה

הסבר קצר למען המחר

מהיום, דוח הפנסיה הוא לא סינית עבורכם.   התוכנית הפנסיונית שלכם היא אולי העסקה פיננסית הכי גדולה שלכם.  נכון, תחום הביטוח והפנסיה מאוד מסובכים ומורכבים

קרא עוד »

מדריך לאישה בהריון

למשרדינו מגיעות פניות רבות של נשים בהריון בחלק גדול מהמקרים, האישה ההריונית אינה מודעת לזכויותיה והולכת לאיבוד בין הגופים השונים: ביטוח לאומי, קופת חולים, חברות

קרא עוד »

אנחנו כאן בשבילכם

טלפון : 052-5930-911

פקס : 153-525-930-911​

eranhindy@gmail.com

רח' המחשב 1 אזה"ת פולג, נתניה

דרך העצמאות 65, חיפה

שעות פעילות: א-ה 9:00 ועד 18:00 ן וערבי חג 9:00 ועד 12:00

סגירת תפריט
דילוג לתוכן